دلیل روشن کردن شمع روی کیک چیست؟

فلسفه روشن کردن شمع روی کیک چیست؟ رازهایی که باید بدانید

کیک تولد خوشمزه‌ترین بخش از جشن تولد است که خیلی راحت می‌توان گفت در هیچ جایی از دنیا تولدی بدون کیک و فوت کردن شمع روی آن برگزار نمی‌شود. دلیل فوت کردن شمع تولد چیست؟ شمع روی کیک چه سری دارد که اکثر مردم دنیا به روشن کردن و فوت کردن آن اعتقاد دارند؟ اگر دوست دارد دلیل و فلسفه روشن و فوت کردن شمع را بدانید در این مقاله، همراه ما باشید.

 

روشن کردن شمع از چه زمانی و در کجا آغاز شد؟

امروزه کم‌تر کسی را پیدا می‌کنید که در هنگام سفارش کیک تولد به فکر خرید شمع و روشن کردن آن نباشد. نکته مهمی که وجود دارد این است که پیشینه روشن کردن شمع روی کیک به چه زمانی برمی‌گردد؟ هرودوت مورخ یونانی در کتاب تواریخ خود نوشته است: ” در میان همهٔ روزهای سال، روزی که بیش از همه توسط ایرانیان جشن گرفته می‌شود، زادروز آنان است”. این جمله نشان می‌دهد که از زمان هرودوت که با هخامنشیان هم‌دوره بوده است برگزاری مراسم جشن و خوشحالی در روز تولد بسیار رایج بوده است. امروزه نیز مردمان جهان، این سنت را ادامه داده‌اند و سعی می‌کنند عزیزان خود را را با برگزاری جشنی بزرگ، خرید کیکی خاص و روشن کردن شمع روی آن سورپرایز کنند.

چرا روی کیک شمع روشن می‌کنند؟ - کیک ویترین

آیا روشن کردن شمع روی کیک، دلیل ماورایی دارد؟

شمع چه رازی در دل خود دارد که علاوه‌بر جشن تولد در مراسم‌های مهم و عرفانی هم از آن استفاده می‌شود؟ از نظر بعضی از فلاسفه، جهان و عالم خلقت از 4 عنصر اصلی آب، آتش، باد و خاک تشکیل شده است که حضور این چهار عنصر در کنار یکدیگر انرژی زیادی را به کائنات منتقل می‌کند. موم شمع، نشانه عنصر خاک، شعله شمع، نماینده عنصر آتش، دود حاصل از سوختن شمع، نشانه باد و موم شمع، نشانه عنصر آب است. زمانی که شمع روی کیک روشن می‌شود و شروع به سوختن می‌کند با قرارگیری 4 عنصر اصلی عالم خلقت در کنار هم، انرژی زیادی به سمت خود جذب می‌کند. به همین دلیل، روشن کردن شمع فقط به برگزاری مراسم تولد محدود نمی‌شود و در مراسم‌های عرفانی نیز از شمع روشن برای دریافت انرژی استفاده می‌کنند.

دلیل روشن کردن شمع روی کیک چیست؟ - کیک ویترین

فلسفه ایرانیان امروز درباره روشن کردن شمع چیست؟

روشن کردن شمع روی کیک تولد سابقه طولانی دارد و فلسفه‌های قدیمی زیادی درباره آن وجود دارد. جذب انرژی، ارتباط گرفتن با عالم ماورا و برآورده شدن آرزوها با فوت کردن شمع از جمله اعتقادات قدیمی است که درباره کیک و روشن کردن شمع روی آن وجود دارد. امروزه با تجملاتی شدن جشن تولد و توجه به جزییات، اعتقادات قدیمی کم‌رنگ شده‌اند و کم‌تر به آن‌ها توجه می‌شود. امروزه خرید شمع، وسایل تزیینی پر زر و برق و کیکی خاص مثل کیک تولد زنانه یا مردانه، جای فلسفه‌های قدیمی و اصیل روشن کردن شمع روی کیک تولد را گرفته است و تنها به زیبایی جشن تولد و عالی برگزار شدن آن توجه می‌شود.

دلیل فوت کردن شمع چیست؟ - کیک ویترین

رنگ‌های مختلف شمع و تفاوت انرژی و کاربرد آن‌ها

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما رنگ شمع در جذب انرژی و اثراتی که روی محیط می‌گذارد تاثیر زیادی دارد. هر رنگ شمع را با توجه به انرژی خاصی که دارد می‌توان برای موقعیت خاصی به کار برد و حتی از آن برای انرژی درمانی استفاده کرد.

شمع با رنگ قرمز؛ نماد عشق و دل‌باختگی

شمع قرمز رنگ، نماد جریان یافتن عشق، شیدایی، هوس و سلامت قلب در زندگی است. این شمع، انرژی زیادی دارد و می‌تواند برای تامین نیروی لازم برای رسیدن به اهداف عاشقانه در زندگی را فراهم کند. این شمع برای استفاده در مراسم‌های عاشقانه مثل سالگرد ازدواج بسیار مناسب و جذاب خواهد بود. شما می‌توانید در کنار سفارش کیک سالگرد ازدواج، شمع‌هایی به رنگ قرمز نیز سفارش دهید و از انرژی آن‌ها برای داشتن جشنی خاص و رویایی استفاده کنید.

شمع سفید؛ نماد پاکی و شفابخشی

اگر دقت کرده باشید برای مدیتیشن و ایجاد فضایی روحانی و معنوی از شمع‌هایی به رنگ سفید استفاده می‌کنند. شمع سفید نسبت به سایر رنگ‌هایی که برای شمع موجود است انرژی بیشتری دارد و می‌تواند انرژی سایر شمع‌هایی که در کنار خود قرار می‌گیرد را تقویت کند.

شمع صورتی؛ نماد دانش و دوستی‌ها

زمانی که شمع صورتی می‌سوزد انرژی زیادی را برای کسب دانش و شفافیت روح و روان انسان، آزاد می‌کند. امروزه به کاربرد و انرژی شمع توجه خاصی نمی‌شود و از شمع‌های رنگی، صرفا به خاطر رنگ آن‌ها استفاده می‌شود. برای مثال رنگ صورتی رنگ پرطرفداری در میان دخترها محسوب می‌شود و می‌تواند برای کیک تولد دخترانه یا کیک تعیین جنسیت برای نوزاد دختر مناسب باشد.

شمع سبز؛ نماد باروری و تعادل در زندگی

شمع سبز، نماد زایش و پیشرفت تلقی می‌شود. رنگ سبز به دلیل تاثیر مثبتی که در متعادل سازی انرژی جسم و روح انسان دارد برای سلامت روح و روان بسیار مفید خواهد بود. می‌توان انرژی و حس جوانی، تولدی دوباره و توسعه را با سوختن شمع سبز رنگ لمس و تجربه کرد.

شمع آبی؛ نماد رشد و تعالی فردی

شمع آبی، انرژی زیادی را برای الهام گرفتن از طبیعت و شکوفایی و رشد استغدادهای ذاتی انسان فراهم می‌کند. آبی یکی از رنگ‌های پرطرفدار پسرانه هم محسوب می‌شود که برای سفارش کیک و شمع تولدی پسرانه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اگر قصد دارید که برای فرزند یا همسر خود تولدی با تم آبی برگزار کنید ما در مقاله چگونه جشن تولد خوب برگزار کنیم، ایده‌هایی ساده و کاربردی را مطرح کرده‌ایم تا با استفاده از آن‌ها تولدی خاص و رویایی را برای عزیزان خود برپا کنید.

هر رنگی که برای شمع استفاده می‌شود چه معنایی دارد؟

بهترین کیک تولد را با بالاترین کیفیت از کیک ویترین بخواهید

روشن کردن شمع روی کیک تولد و فوت کردن آن صرفا یک رسم مهم از مراسم جشن تولد نیست. فلسفه و دلایل زیادی برای روشن کردن شمع روی کیک وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم و آن‌ها را یک به یک با هم بررسی کردیم.

ما در کیک ویترین بهترین کیک و وسایل جشن تولد را بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار خواهیم داد. ارسال کیک در سراسر تهران هم یکی دیگر از امکاناتی است که ما برای مشتریان عزیز خود در شهر تهران در نظر گرفته‌ایم. می‌توانید تنوع کیک‌های تولد کیک ویترین را در سایت مشاهده کنید و آن‌ها را سفارش دهید. هدف ما کسب رضایت مشتری و ایجاد لحظاتی شاد و دل انگیز برای او است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166567512 با ما در ارتباط باشید.

پیشنهادات ویژه کیک ویترین

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک