چگونه کریسمس را جشن بگیریم

چگونه کریسمس را جشن بگیریم؟ هرچیزی که باید درباره کریسمس بدانید

کریسمس یکی از بزرگ‌ترین عیدهایی است که در جهان جشن گرفته می‌شود. این روز بزرگ برای همه مسیحیان جهان اهمیت بسیاری دارد اما با توجه به آداب و رسوم و نمادهای جذاب این روز، غیر مسیحیان نیز به عید کریسمس علاقه بسیاری دارند. در این روز مراسم و جشن‌های متعددی برگزار می‌شود. برای اینکه بدانید چگونه کریسمس را جشن بگیریم بهتر است با تاریخچه و آداب و رسوم این روز بیشتر آشنا شوید. در این مقاله از کیک ویترین می‌توانید هر چیزی که درباره کریسمس نیاز دارید را بخوانید.

تاریخچه کریسمس | درباره کریسمس بیشتر بدانیم

جشن کریسمس یکی از عیدهای بزرگ مسیحیان جهان است که در آن روز تولد حضرت مسیح را جشن می‌گیرند. این جشن بین غیر مسیحی‌ها نیز محبوبیت قابل توجهی دارد. در هیچ کتاب یا منبعی تاریخ دقیق پیدایش روز کریسمس را ننوشته‌اند و هیچ‌کسی نمی‌داند دقیقا از چه زمانی روز تولد عیسی مسیح به‌عنوان عید کریسمس در نظر گرفته شد. اولین فردی که در ترویج روز کریسمس نقش داشت توس جولیوس آفریکانوس، مورخ مسیحی، بود که وقایع جنگ جهانی اول را می‌نوشت.

این مورخ در جهان همه را به این باور رساند که عیسی مسیح در روز کریسمس به دنیا آمد. از همان دوران به بعد مسیحیان این روز را به عنوان عید انتخاب کردند و با رسم‌های مختلف جشن گرفتند. یکی از رسم‌های جذاب روز کریسمس پختن کیک و شیرینی بود. البته این روزها دیگر کارهای به روش‌های آسان‌ترین مانند سفارش آنلاین کیک و شیرینی انجام می‌شود و دیگر دغدغه‌ای برای پذیرایی از مهمان‌ها وجود ندارد. اگر می‌خواهید بدانید در تقویم روز کریسمس روزی است بخش بعدی را حتما مطالعه کنید.

تحقیق درباره کریسمس،‌آشنایی با تاریخچه کریسمس در کیک ویترین

کریسمس چه روزی است؟ تاریخ کریسمس 99

کریسمس در روز 25 دسامبر برابر با روز سوم و چهارم دی ماه شمسی در سراسر جهان برگزار می‌شود. برخی از مردم شامگاه 24 دسامبر را به‌عنوان کریسمس قبول دارند. برخی دیگر هم در روزهای 6 یا 7 ژانویه را به‌عنوان روز تولد عیسی مسیح می‌شناسند و جشن می‌گیرند. اما در حدود 90 درصد مردم جهان در روز 25 دسامبر کریسمس را جشن می‌گیرند.

کریسمس یک روز جهانی است و در هر کشوری با یک رسم و رسوم خاصی برگزار می‌شود. اما کارهایی مانند خرید هدیه، سفارش کیک کریسمس و شیرینی، پختن غذاهای مخصوص و برگزاری مهمانی‌های بزرگ و کوچک از رسم‌های معمول و متداول است. با معروف‌ترین نمادها و رسم‌های کریسمس آشنایی دارید؟ حتما بارها اسم بابانوئل را شنیده‌اید و یاد روزهای خوش کودکی و کارتن‌ها نقاشی‌های کودکانه در ذهنتان زنده می‌شود. بابانوئل یکی از رسم‌ها و نمادهای کریسمس است که در بخش‌های بعدی به همراه رسم‌های دیگر جشن تولد حضرت مسیح معرفی خواهیم کرد.

برای کریسمس چه کارهایی انجام می‌دهند؟ آشنایی با آداب و رسوم جالب کریسمس

برای اینکه بدانیم چگونه کریسمس را جشن بگیریم باید با آداب و رسوم کریسمس آشنا باشیم. برای کریسمس چه کارهایی انجام می‌دهند این مهم‌ترین سوالی است که در ذهن افرادی که با روز و جشن کریسمس آشنایی ندارند نقش می‌بندد.  در ادامه مطلب جذاب‌ترین و متداول‌ترین رسم‌های روز کریسمس را به شما معرفی می‌کنیم.

آشنایی با قصه بابانوئل، مهم‌ترین نماد روز کریسمس

بابانوئل و کیسه‌ای پر از هدیه که با سورتمه‌ و گوزن‌ها در داستان‌ها و کتاب‌ها دیده‌ایم یکی از شخصیت‌ها و نمادها داستانی و تاریخی کریسمس است. بابانوئل ریش سفید و بلندی دارد و پیرمردی خندان با لباس و کلاه قرمز رنگ است. طبق داستان‌ها بابانوئل یا پاپانوئل در سراسر جهان سوار بر سورتمه می‌چرخد و هدیه‌های بچه‌ها را که آرزو کرده‌اند به آن‌ها می‌رساند.

کریسمس هم مانند روز ولنتاین یک روز جهانی است و در آن اتفاق‌های جالب و جذابی می‌افتد. فاصله ولنتاین و کریسمس کمتر از دو ماه است و بعد از سال جدید میلادی همه در تکاپوی برگزاری روز ولنتاین هستند. کیک ولنتاین خاص از خوراکی‌های جذاب روز ولنتاین است که از آن برای سورپرایز استفاده می‌کنند.

آداب و رسوم کریسمس در دنیا، بابانوئل مهم‌ترین نماد کریسمس

درخت کریسمس، جذاب‌ترین نشانه کریسمس در روزهای برفی

چند روز مانده به زمستان در بیشتر فروشگاه‌ها درخت‌های کاج تزیین شده‌ای را می‌بینیم که همه ما را به یاد روز کریسمس می‌اندازد. یکی از نمادهای عید کریسمس درخت کاج تزیین شده است. استفاده از درخت برای کریسمس به قرون وسطی برمی‌گردد. در آن دوران بیشتر مردم اروپای شرقی با آوردن درخت، سرسبزی را به خانه می‌آوردند که نشانه‌ای از سلامت و زندگی باشد. آن‌ها از آن درخت در سرمای زمستان محافظت می‌کردند. درختان کاج، صنوبر و نراد معروف‌ترین درخت‌های کریسمس هستند و این روزها به دلیل محافظت از طبیعت درخت‌های پلاستیکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با یک نگاه کوتاه به فرهنگ‌های مختلف متوجه دلیل استفاده از نمادهای اصیل در آداب و رسوم کشورها می‌شویم. بیشتر این نمادها نشانه‌ای از حیات و زندگی را به دنبال دارند. به‌عنوان مثال شب یلدا از مناسبت‌های مهم ایران باستان است که برگزاری آن هنوز هم در فرهنگ ما جاری است. شب یلدا به معنی زایش است و نشانه‌ای از درخواست عمر طولانی و سلامتی در بلندترین شب سال است. در سال‌های اخیر خرید و سفارش کیک شب یلدا در کنار خوراکی‌های مختلف به جذابیت‌های شب چله اضافه کرده است. کیک‌های شب یلدا هم طرح‌هایی شبیه به نمادهای این مناسبت دارند. کیک‌های هندوانه‌ای و انار از پرفروش‌ترین کیک‌های شب چله هستند.

درخت کریسمس، یکی از نمادهای اصلی عید کریسمس

خوراکی‌های کریسمس، از شیرینی و کیک کریسمس تا شام و دسر شب تولد مسیح

خوراکی‌ها از مهم‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های مراسم کریسمس هستند. در گوشه و کنار جهان مردم هر کشوری با توجه به ذائقه و مواد غذایی پرمصرف اقدام به آماده کردن غذای جشن کریسمس می‌کنند. پای گوشت، کیک‌های کریسمس،‌ شیرینی‌های مختلف،‌ سالاد، نان‌های برنجی، ترشیجات و استیک و خوراک اردک از معروف‌ترین غذاهای شب کریسمس است.

فینگرفود یکی از محبوب‌ترین غذاهای مهمانی‌هاست و دلیل آن تنوع در طعم و مزه و اندازه‌ است. برای مهمانی شب کریسمس می‌توانید با سفارش فینگرفود در تهران از مهمان‌های خود پذیرایی کنید و لحظه‌های خوشی را بسازید.

سفارش کیک کریسمس 2020 از کیک ویترین

هدیه‌های کریسمس، یادگاری‌هایی به مناسبت میلاد مسیح

یکی از رسم‌های روز کریسمس هدیه دادن است. این رسم از زمان ولادت عیسی مسیح به جای مانده است. در تاریخ نوشته‌اند که در زمان تولد مسیح دانشمندان و عالمان به او هدایایی مانند طلا، درخت کندر و صمغی ارزشمند بخشیده‌اند. این روزها نیز مردم با خرید هدیه در روز کریسمس به این رسم زیبا احترام می‌گذارند.

سفارش شیرینی و کیک کریسمس در کیک ویترین برای یک شب خاطره‌انگیز زمستانی

در این مقاله توضیح دادیم که چگونه کریسمس را جشن بگیریم؟ با آداب و رسوم مهم کریسمس نیز آشنا شدیم. باید بدانیم خرید کیک و شیرینی در همه کشورهای جهان از رسم‌های روزهای مهم و ارزشمند به شمار می‌رود. همه به نوعی با شیرین کردن کام خود قصد دارند زندگی را شیرین‌تر و جشن خود را کامل‌تر کنند. شما هم می‌توانید برای سفارش انواع شیرینی و کیک‌های کریسمس همین حالا وارد فروشگاه کیک ویترین شوید و جذاب‌ترین کیک‌ها را برای جشن تولد عیسی مسیح سفارش دهید.

پیشنهادات ویژه کیک ویترین

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک