نحوه درست كردن كيك خانگي

دستور پخت کیک ساده خانگی در کمتر از یک ساعت

پخت کیک در خانه طرفدارهای زیادی دارد. هیجان ترکیب مواد مورد نیاز، طی کردن مراحل آماده‌سازی، قرار دادن کیک در فر و انتظار برای دیدن نتیجه تلاش‌ها لحظه‌های پرنشاطی را برای شما می‌سازد. کیک ساده خانگی یکی از کیک‌هایی است مراحل پخت ساده و بدون دردسری دارد و مواد مورد نیاز آن در هر خانه‌ای وجود دارد. کیک خانگی را می‌توانید به‌عنوان کیک تولد یا کیک نامزدی استفاده کنید. در ادامه همه فوت‌وفن‌های پخت کیک خانگی را توضیح می‌دهیم تا بهترین کیک خانگی را برای عزیزانتان تهیه و نوش جان کنید.

مواد مورد نیاز و مراحل پخت کیک خانگی برای ۴ نفر

برای پختن یک کیک لذیذ و اسفنجی آماده‌اید؟ مواد زیر را به‌دقت آماده مراحل پخت کیک را قدم‌به‌قدم طی کنید. با رعایت همه مواردی که گفته می‌شود یک کیک خانگی خوشمزه با بافت نرم و لطیف خواهید داشت. پس مواد مورد نیاز را آماده و چای عصرانه را برای نوش جان کردن همراه کیک دم کنید. البته خرید کیک خانگی تازه و خوشمزه هم یکی از راه‌هایی است که در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود و از کیفیت آن اطمینان دارید.

تهیه ی بهترین کیک خانگی

مواد مورد نیاز برای کیک ساده خانگی

مواد مورد نیازمقدار
آردیک و نیم لیوان
تخم‌مرغسه عدد
شکریک لیوان
روغنیک‌چهارم لیوان
شیریک‌دوم لیوان
وانیلنصف قاشق چای‌خوری
بکینگ پودریک قاشق چای‌خوری

بعد از آماده کردن مواد، قالبی را که می‌خواهید کیک را داخل آن بپزید با روغن چرب کنید و مقداری آرد دور‌تا‌دور دیواره‌های داخلی آن بریزید.

مواد مورد نیاز کیک خانگی

آموزش مرحله‌به‌مرحله پخت کیک اسفنجی

بعدازاینکه مواد را آماده کردید، فر را روی دمای ۱۷۵ سانتی‌گراد قرار دهید تا گرم شود. یک ظرف گود و بزرگ، همزن و یک قاشق را آماده و مراحل ترکیب مواد را شروع کنید.

مرحله اول، قبل از شروع پختن کیک

آرد و بکینگ پودر را الک کنید.

مرحله دوم، مخلوط کردن کامل مواد

در یک ظرف دیگر با کمک یک همزن برقی تخم‌مرغ، شکر و وانیل را به مدت ۵ دقیقه مخلوط کنید تا رنگ آن‌ها کرم شود.

مرحله سوم، اضافه کردن تخم مرغ

در این مرحله شیر و روغن را به مخلوط تخم‌مرغ اضافه و با همزن به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط کنید.

مرحله چهارم، آخرین مراحل آماده سازی

آرد و بیکینگ‌پودر را به باقی مواد اضافه کنید و با یک همزن دستی به‌آرامی مخلوط کنید. برای اینکه پف کیک از بین نرود مواد را مدت طولانی به هم نزنید.

مرحله پنجم، چند دقیقه فاصله تا یک کیک خوشمزه خانگی

بعد از یکدست شدن مواد با یکدیگر، آن‌ها را داخل قالب موردنظرتان بریزید. سپس قالب را به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. بعد از پخته شدن کیک، آن را از فر خارج کنید تا در دمای محیط خنک شود.

مراحل پخت کیک ساده خانگی

بهترین مواد برای تزیین کیک خانگی چیست؟

کیک اسفنجی یا همان کیک ساده خانگی یکی از کیک‌های پایه است که با تزیین می‌توانید در مراسم‌های مختلف هم از این کیک استفاده کنید. اگر به کیک خیس علاقه دارید با آماده کردن شربت‌های مختلف، شیر یا شیرکاکائو می‌توانید کیک ساده را به یک کیک خیس تبدیل کنید.

خامه‌های قنادی، پودر نارگیل، مرباهای خانگی، ژله، برش‌های میوه، پودر قهوه یا کاکائو و شکلات‌های مختلف برای تزیین کیک ساده کاربرد زیادی دارند. در بازار قالب‌ها و ابزارهای مختلفی هم وجود دارد که برای تزیین کیک مناسب و قابل‌استفاده هستند.

چرا کیک ما پف نمی‌کند؟

فرقی نمی‌کند که کیک را برای چه مناسبت یا به چه علتی می‌پزید. کیک تولد، مهمانی، کیک نامزدی و ازدواج یا کیک هر مناسبت دیگری باید بافت پوک و اسفنجی داشته باشد. برای اینکه کیک پف کند و حالت اسفنجی به خود بگیرد نیازی به انجام کار خاصی نیست. اما برخی کارها را نباید انجام داد چون باعث می‌شود کیک بدون پف و حالت تخته مانندی به خود بگیرد. در ادامه چند ترفند ساده اما مهم برای پف کردن کیک را می‌گوییم.

  • آرد را حداقل سه مرتبه الک کنید.
  • مواد را خیلی به هم نزنید.
  • زرده و سفیده تخم‌مرغ را به‌خوبی از هم جدا کنید.
  • کیک را در یک‌جهت هم بزنید.
  • در هنگام پخت کیک،‌ در فر را باز و بسته نکنید.
  • بکینگ پودر باید سالم باشد و فاسد نشده باشد.
  • فر را قبل از قرار دادن مواد کیک، گرم کنید.
  • همه مواد قبل از مخلوط شدن باید به دمای محیط رسیده باشند.
کیک خانگی را با چه موادی تزیین کنیم؟

کیک‌های ساده را از کجا بخریم؟

با مهم‌ترین نکته‌ها و مواد مورد نیاز برای پختن یک کیک خوشمزه در خانه آشنا شدید. در کیک ویترین چند فوت‌وفن ساده اما مهم را با شما در میان گذاشتیم تا مهارت کافی را در پختن کیک به دست آورید. در برخی شرایط امکان تهیه مواد مورد نیاز یا وسایل پخت کیک وجود ندارد. در این مواقع کیک ویترین به کمک شما می‌آید و بعد از ثبت سفارش در سایت، انواع کیک‌های ساده یا کیک‌های مختلف را برای شما ارسال می‌کند. برای خرید آنلاین کیک همین حالا وارد صفحه اصلی کیک ویترین شوید و کیک موردنظرتان را سفارش دهید. در انتهای مقاله می‌توانید تجربیات یا نظر خود را درباره تهیه کیک خانگی در قسمت نظرات بنویسید. آیا تا به حال کیک خانگی درست کرده‌اید؟ چه تجربه‌ای در تهیه کیک خانگی دارید؟

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک