ترفندهای جلوگیری از خمیر شدن کیک خانگی

علت خمیر شدن وسط کیک؛ مهم‌ترین دلایل پوک نشدن کیک را بشناسید

پختن کیک خانگی لذت غیرقابل وصفی به ویژه برای طرفداران آشپزی و شیرینی‌پزی دارد. ترکیب مواد خام با یکدیگر و ساخت یک محصول تازه و خوشمزه، شور و هیجان را به آشپزخانه وارد می‌کند. با این حال ممکن است همیشه نتیجه دلخواه شما رخ ندهد. در این صورت احساس می‌کنید که علاوه‌بر از بین رفتن مواد اولیه، زمان بیهوده‌ای را نیز صرف قنادی در خانه کرده‌اید و محصول شگفت‌انگیزی را نیز ایجاد نکرده‌اید. یکی از اتفاقات رایجی که ممکن است هنگام پخت کیک با آن مواجه شوید، خمیر شدن لایه میانی کیک است. برای جلوگیری از وقوع این مشکل، فقط کافی است چند نکته مهم را رعایت کنید. در ادامه دلایل خمیر شدن کیک و نکاتی برای جلوگیری از آن را برای شما گفته‌ایم.

1- توجه نکردن به نوع کیک خانگی؛ کدام دستور پخت کیک بهتر است؟

تکرار و تمرین زیاد شما را به یک قناد حرفه‌ای تبدیل می‌کند. اما اگر هنوز مهارت زیادی در تعیین اندازه‌‌های مناسب ندارید، با اختیار خود در اندازه‌های رسپی دست نبرید. برای مثال اگر می‌خواهید یک کیک با حالت پوک و اسفنجی داشته باشید، بهتر است زرده و سفیده تخم‌مرغ را جدا کنید. رعایت نکردن همین نکته ساده در دستور تهیه، شما را یک قدم به پخت کیک خمیری و بدون بافت صحیح نزدیک می‌کند.

از طرفی بهتر است اطلاعات کافی درباره نوع کیک‌ها داشته باشید. برای مثال اگر چرخی در فروشگاه‌های آنلاین بزنید و به منوهای خرید کیک آنلاین نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که کیک خیس کاملا با کیک اسفنجی متفاوت است. بنابراین نمی‌توانید با ترکیب دستور این دو کیک، انتظار کیفیت بالا را داشته باشید. ترکیب رسپی‌ها ممکن است باعث خمیری شدن و از بین رفتن انسجام لایه‌های کیک شود.

خمیر شدن لابه میانی کیک

2- عدم تناسب حجم مواد و عمق قالب کیک؛ مهم‌ترین دلیل خمیر شدن وسط کیک

یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام پخت کیک در خانه با آن مواجه شوید، نداشتن قالب در اندازه‌های مختلف است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای پخت همه اندازه‌های کیک، از یک قالب استفاده می‌کنند. برای جلوگیری از خمیر شدن وسط کیک، نباید حجم زیادی از مواد را در قالب کوچک بریزید. فراموش نکنید که برای پخت کیک صبحانه به اندازه 5 نفر باید قالب متفاوتی از کیک 10 نفره داشته باشید.

بنابراین به مواد درون قالب، فضای کافی بدهید. انباشته شدن مواد و پر شدن فضای قالب، فرصت باز شدن مواد را ایجاد نمی‌کند و این عامل باعث خمیر شدن بافت میانی کیک می‌شود.

قالب استاندارد کیک خانگی چه ویژگی دارد؟

گاهی با وجود اینکه مواد را به اندازه در قالب می‌ریزید، با کیک نرم و بدون بافت منسجم روبه‌رو می‌شوید. در این صورت باید قالب کیک را بررسی کنید. بعضی از قالب‌های غیراستاندارد گرما را به‌طور مساوی به همه قسمت‌ها نمی‌رسانند و در این صورت نتیجه چیزی جز خمیر شدن کیک نیست.

بهترین قالب کیک برای پخت کیک خانگی

3- دمای مناسب برای پخت کیک؛ به درجه حرارت فر بی‌تفاوت نباشید

درجه حرارت فر یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در پوک شدن کیک است. عدم استفاده از درجه حرارت مناسب به سرعت بافت کیک را به حالت خمیری تبدیل می‌کند. برای جلوگیری از این اتفاق، باید به درستی به قلق‌های تنظیم درجه حرارت فر آشپزخانه خود مسلط شوید. حتما بعد از چندبار استفاده، می‌توانید بهترین دما برای کیک‌های مختلف را متوجه شوید. برای مثال برای پخت کیک با قطر 5 سانت به طور معمول باید دما را روی 180 درجه تنظیم کنید. با اینحال در بسیاری از فرهای برقی 190 درجه نیز دمای مناسبی برای این کیک‌ها است.

از طرفی سعی کنید فقط وقتی قالب مواد را داخل فر بگذارید که از گرم شدن دمای آن اطمینان دارید. سرد بودن محیط فر فرایند زمانی پخت کیک را دچار اختلال می‌کند و این موضوع می‌تواند بر خمیری شدن بافت کیک تاثیر داشته باشد.

بهترین دمای فر برای پوک شدن کیک

مهم‌ترین ترفندهای پخت کیک پوک و ترد را فراموش نکنید

گاهی با وجود اینکه همه نکات گفته شده را رعایت کرده‌اید، شکل نهایی کیک شما خمیری و بی‌کیفیت می‌شود. با رعایت نکات ساده زیر می‌توانید یک کیک پوک داشته باشید و دغدغه خمیری شدن لایه میانی آن را به ویژه در مهمانی‌های خانوادگی نداشته باشید.

  • مواد اولیه را نیم ساعت قبل از استفاده از یخچال خارج کنید. سرمای مواد و سفت بودن کره باعث می‌شود که هنگام ترکیب آن‌ها، بافتی غیرمعمول به دست آورید
  • از روغن مایع به اندازه کافی استفاده کنید. زیاد بودن حجم روغن باعث چسبندگی بافت کیک می‌شود
  • بعد از خروج کیک از فر، بلافاصله روی آن را نپوشانید. برای جلوگیری از خمیر شدن کیک به آن زمان کافی برای خنک شدن بدهید
  • کیک را هنگام خنک شدن روی توری فلزی قرار دهید تا لایه زیرین آن عرق نکند
  • در فر را هنگام پخت به‌طور مکرر باز نکنید. با این کار هوای گرم را از فر خارج می‌کنید و دمای مناسب را از بین خواهید برد
  • مواد را به طور یکدست در سطح قالب پخش کنید. این کار هم از گنبدی شکل شدن کیک جلوگیری می‌کند و هم باعث می‌شود همه قسمت‌های کیک پوک شود
  • الک کردن مواد خشک مانند آرد و بیکینگ پودر از خمیر شدن کیک جلوگیری می‌کند
نحوه خنک شدن کیک خانگی

پختن انواع کیک با بهترین کیفیت؛ یک عصر خوش طعم داشته باشید

رعایت کردن همه نکات مهم در کیک‌پزی، باعث می‌شود یک کیک عصرانه ساده اما خوشمزه داشته باشید. با این حال در صورتیکه هوس یک کیک شگفت‌انگیز کرده‌اید و در پخت کیک مهارت کافی ندارید، می‌توانید برای خرید انواع کیک از کی‌های صبحانه تا کیک تولد عروسکی روی ما حساب کنید.

کیک ویترین با ارائه بهترین کیک‌های روزانه و سفارشی، یک عصر خاطره‌انگیز را برای مهمانی و تولدهای شما می‌سازد. برای سفارش کیک دلخواه و مطابق سلیقه خود می‌توانید با شماره 021-66567512 تماس بگیرید.

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک