راهنمای کامل خرید کیک عروسی

راهنمای خرید کیک عروسی؛ ساخت شیرین‌ترین خاطره با انتخاب بهترین کیک

یکی از مهم‌ترین و البته هیجان‌انگیزترین تدارکات در چک لیست مراسم عروسی، انتخاب کیک عروسی مناسب، خوشمزه و زیبا است. کیک عروسی را می‌توان یکی از جزئیات مهم مراسم دانست که عروس و داماد با انتخاب آن، سلیقه و دقت خود را بیش از هرچیز به نمایش می‌گذارند. بسیاری از تازه عروس و دامادها برای انتخاب این آیتم مهم، تنها به ظاهر کیک توجه می‌کنند. در حالیکه برای یک انتخاب درست باید موارد دیگری را نیز هنگام خرید در نظر بگیرید. این مطلب کامل‌ترین راهنمای خرید کیک عروسی برای شما است. اگر شما هم دغدغه سفارش این بخش هیجان‌انگیز از عروسی را دارید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

انتخاب سبک کیک عروسی؛ کلیشه‌ها را کنار بگذارید

وقتی نام کیک عروسی به میان می‌آید، اولین تصویری که در ذهن اغلب ما نقش می‌بندد، تصویر یک کیک سفید چند طبقه به شکل دایره است. هرچند این مدل از کیک هنوز هم ساده و شیک به حساب می‌آید، اما اگر به دنبال کیک‌های خاص‌تر هستید، نگاهی به سبک‌های جدیدتر تزئینات کیک بیندازید. کیک مدرن چند سالی است که به آلبوم تزئینات کیک‌های مراسم عروسی اضافه شده و می‌تواند یک انتخاب مناسب برای کسانی باشد که به دنبال یک تزئین متفاوت هستند.

خرید کیک با سبک‌های مختلف بیش از هرچیز به سلیقه و انتظار دقیق شما از کیک عروسی بازمی‌گردد. به همین دلیل پیش از انتخاب نهایی، نمونه‌های زیادی از هر دو سبک ببینید تا انتخاب شما کاملا بی‌نقص و دقیقا مطابق با علاقه شما، اما به دور از کلیشه و منحصر به خودتان باشد.

انتخاب زیباترین کیک عروسی

تزئین کیک عروسی؛ مدل‌های منحصربه‌فرد در انتظار شما

طرح، رنگ و تزئین کیک عروسی مهم‌ترین قدمی است که باید در انتخاب این بخش از مراسم به آن دقت کنید و برای آن وقت صرف کنید. در این مورد نیز می‌توانید کلیشه‌های انتخاب کیک عروسی را کنار بگذارید. برای مثال به جای انتخاب کیک سفید، رنگ خامه را با رنگ‌های موجود در سالن مراسم هماهنگ کنید.

همچنین می‌توانید یک تم هماهنگ برای جزئیات داشته باشید. برای مثال با انتخاب رنگ طلایی برای جزئیاتی مانند دستمال مهمان‌ها، ظروف و اکسسوری موجود در سالن، می‌توانید رنگ کیک عروسی را نیز با این زمینه انتخاب کنید. این انتخاب می‌تواند مراسم شما را به یک جشن شیک و مثال زدنی تبدیل کند. از این ایده برای انتخاب کیک نامزدی نیز می‌توان استفاده کرد.

کیک مدرن عروسی

تزئین کیک عروسی با گل طبیعی را دست کم نگیرید

اگر دلتان می‌خواهد که رنگ زمینه کیک شما سفید باشد، برای تزئین کیک از گل طبیعی استفاده کنید. استفاده از گل طبیعی روی کیک، هم عکس‌های شما را زیباتر می‌کند و هم می‌تواند جلوه متفاوتی به نمای سالن ببخشد. هنگام سفارش توجه کنید که هزینه گل به عهده شما و جدا از هزینه کلی کیک محاسبه می‌شود. همچنین بسیاری از قنادی‌ها خرید گل را به عهده شما می‌گذارند. بنابراین باید هنگام سفارش دسته گل و گل ماشین عروس، گل موردنیاز کیک را نیز سفارش دهید و صبح مراسم آن را به قنادی برسانید.

برای ایجاد هماهنگی و زیبایی بیشتر، می‌توانید گل روی کیک را با دسته گل عروس یا گل‌های طاق جایگاه عروس و داماد ست کنید.

کیک عروسی با تزئین گل

انتخاب کیک ساده عروسی با تزئینات اضافه!

برای انتخاب تزئین و مدل کیک هزاران راه خلاقانه وجود دارد. کافی است کمی به انتظار خود از زیبایی مراسم و تفاوت آن فکر کنید. فراموش نکنید که کیک مراسم عروسی شما تنها زمانی به یک انتخاب به یادماندنی تبدیل می‌شود که منحصر به خودتان باشد.

برای مثال اگر مهمان‌های مراسم شما به تعداد کمی محدود می‌شوند، می‌توانید مدل‌هایی را سفارش دهید که همراه کیک زمینه، کاپ کیک گیفت نیز دارند. انتخاب این مدل برای مراسم‌هایی با تعداد کم، یک خرید خاص و تکرارنشدنی خواهد بود. همچنین با این روش دیگر نیازی به انتخاب مدل‌های متنوع نیست. چراکه مدل چیدمان کیک، زیبایی آن را به نمایش در می‌آورد.

خاص ترین کیک عروسی

خوشمزه‌ترین کیک عروسی را بخرید

طعم و بافت کیک عروسی درست به اندازه ظاهر و زیبایی‌اش اهمیت دارد. فراموش نکنید که کیک جشن شما، قرار است نشان‌دهنده طعم شیرین شروع زندگی باشد. به همین دلیل هرگز از مزه آن غافل نشوید.

برای انتخاب مواد داخل کیک می‌توانید تنها موز و گردو را سفارش دهید. اضافه‌ کردن به مواد لای کیک اگرچه می‌تواند به خوش طعم شدن کیک عروسی کمک کند، اما باعث بالاتر رفتن هزینه شما می‌شود و یک هزینه غیرضروری به حساب می‌آید.

علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که کیک عروسی قرار است همراه دیگر دسرهای مراسم سرو شود، بنابراین مواد آن را طوری انتخاب کنید که سبک و مکمل سایر دسرها باشد.

مهم‌ترین نکته قبل از خرید نهایی و پرداخت پول، این است که برای اطمینان از طعم کیک، یک نمونه کوچک سفارشی از قنادی موردنظر خریداری کنید تا هنگام مراسم از کیفیت و مزه آن اطمینان کافی داشته باشید.

بهترین ترکیبات لای کیک عروسی

کیک خامه‌ای برای عروسی مناسب است یا کیک فوندانت؟

یکی از رایج‌ترین دغدغه‌ها هنگام انتخاب کیک عروسی، انتخاب روکش آن است. انتخاب میان مدل‌های کیک فوندانت و خامه‌ای آنقدر دشوار است که کار را برای خرید نهایی دشوار می‌کند. بخش زیادی از این انتخاب مانند مراحل دیگر به سلیقه و خواسته دقیق شما از تصویر نهایی مراسم بازمی‌گردد. گاهی تزئین موردنظر شما تنها با کمک خمیر فوندانت اجرایی خواهد شد. اما به طور کلی، اغلب طرح‌ها را با هر دو نوع روکش می‌توان داشت.

تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که هزینه خرید کیک فوندانت بالاتر از کیک خامه‌ای خواهد بود.

کیک فوندانت یا خامه ای برای عروسی

هر یک کیلو کیک برای چند نفر مناسب است؟

باتوجه به اینکه کیک عروسی تنها دسر جشن شما نیست، نیازی به سفارش حجم بالا برای هر نفر ندارید. به‌طور متوسط بهترین اندازه برای خرید کیک جشن عروسی، 100 تا 200 گرم به ازای هر نفر است. بهترین کار این است که میانگین 150 گرم برای هر نفر را در نظر بگیرید.

اگر انتخاب شما کیک فوندانت است، باید دقت کنید که خمیر فوندانت باعث بالاتر رفتن وزن کیک می‌شود. بنابراین در صورت انتخاب این روکش، سفارش خود را کمی سنگین‌تر از حالت معمول انتخاب کنید.

چه زمانی کیک عروسی را سفارش دهیم؟

خرید کیک یکی از اقداماتی است که معمولا در آخرین مراحل تدارکات عروسی به آن پرداخته می‌شود. اما اگر این انتخاب را زودتر انجام دهید، بخش زیادی از استرس شما حل خواهد شد. در بدترین حالت باید دو هفته قبل از مراسم، سفارش خود را در شیرینی فروشی ثبت کنید. اما بهترین زمان برای ثبت سفارش، حداقل یک ماه قبل از مراسم است.

همچنین اگر طرح شما سفارشی، خاص و منحصر به خودتان است و در لیست مدل‌های قنادی موجود نیست، حداقل دو ماه قبل آن را سفارش دهید.

مهم‌ترین نکات انتخاب شیرینی فروشی مناسب؛ از کدام قنادی کیک عروسی بخریم؟

انتخاب شیرینی فروشی نیز مانند همه انتخاب‌های دیگر مراسم عروسی به دقت و وسواس زیادی نیاز دارد. به همین دلیل قبل از سفارش نهایی، به نکات زیر توجه کنید.

  • مهارت قناد را بسنجید؛ بهترین راه سنجش سفارش نمونه کیک‌های مختلف است
  • سابقه شیرینی فروشی را از مشتری های قبلی بررسی کنید
  • هنگام سفارش به طور دقیق ساعت و روز مراسم را با مسئول ثبت سفارش هماهنگ کنید
  • هزینه ارسال کیک تا سالن مراسم به عهده شما است. بنابراین به مسافت شیرینی فروشی تا محل مراسم توجه کنید
بهترین قنادی برای سفارش کیک عروسی

سفارش خاص‌ترین کیک عروسی از کیک ویترین؛ یک شب به یادماندنی بسازید

انتخاب آنلاین کیک به شما کمک می‌کند تا در روزهای شلوغ و پرهیاهو پیش از مراسم عروسی، دردسر رفت و آمد به قنادی را نداشته باشید. ما در کیک ویترین با ایجاد یک بستر فروشگاهی کامل، همراه شما در این بخش از بهترین مراسم زندگیتان هستیم.

کافی است کیک دلخواه خود را به ما سفارش دهید تا با زیباترین مدل و خوش‌طعم‌ترین کیک عروسی، بهترین خاطره را برای شما بسازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک