معرفی و برگزاری انواع جشن پیش از زایمان

ایده‌هایی جذاب برای معرفی و برگزاری جشن‌های قبل از زایمان

زندگی مشترک هر زوجی با آمدن یک فرزند، شیرین و کامل‌تر می‌شود. شادی که ورود یک نوزاد زیبا به زندگی و وجود پدر و مادرش می‌بخشد غیرقابل انکار است. برای هر کسی به‌خصوص کسانی که برای اولین بار بچه‌دار می‌شوند، تجربه بارداری و حس مادر شدن، بی نظیر و غیر قابل وصف خواهد بود. معمولا در زمان بارداری و پیش از زایمان، خانواده به مناسبت اضافه شدن یک فرزند جدید، جشن‌های زیادی برگزاری می‌کنند. ما در این مطلب، اقدامات و جشن‌های پیش از زایمان را به شما معرفی کنیم تا بتوانید ورود فرشته‌ای کوچک به خانواده خود را به بهترین شکل ممکن جشن بگیرید.

سورپرایز دادن خبر بارداری به همسر؛ همسرتان را شگفت زده کنید

اولین و مهم‌ترین جشن پیش از زایمان که خانم‌ها آن را برگزار می‌کنند جشن اعلام بارداری به همسر است. برای این جشن، خانم‌ها ذوق و سلیقه زیادی خرج می‌کنند تا به جذاب‌ترین شکل ممکن خبر بارداری خود را به همسرشان بدهند. چیزی که برای یک جشن حسابی و رمانتیک از قلم نمی‌افتد، خرید کیک و وسایل جشن است. ریسه‌های رنگی، شمع، گل خشک یا طبیعی و غذای متفاوت و لوکس از جمله مواردی هستند که برای برگزاری یک جشن دو نفره عالی به آن نیاز دارید. اگر می‌توانید از یک دوربین حرفه‌ای برای ثبت لحظات این جشن به خصوص استفاده کرده و خاطرات آن را برای همیشه ماندگار کنید.

دادن خبر بارداری به همسر یکی از جشن‌های پیش از زایمان

ایده‌هایی برای انتخاب زمان مناسب و اقداماتی برای دادن خبر بارداری به همسر

خانم‌ها سعی می‌کنند که در روزهای خاص و مهم زندگی دونفره خود، خبر بارداری خود را به همسرشان بدهند. روز تولد و سالگرد ازدواج از جمله روزهای خاطره‌انگیز و مناسب این کار محسوب می‌شود. شما می‌توانید در کنار سفارش کیک سالگرد ازدواج، کوکی‌هایی به شکل نوزاد یا وسایل نوزاد تهیه کرده و آن را در کنار کیک قرار دهید. می‌توانید همسر خود را به اولین جایی که با هم رفتید دعوت کنید یا مکان خاصی که برای او عزیز و پر از خاطرات زیبا است را برای سورپرایز رزرو کنید.

غافل‌گیر کردن همسر در خانه، محل کار و خانه یکی از اقوام می‌تواند بسیار ایده جذاب و به یاد ماندنی باشد. از جمله اقدامات جالب دیگر خانم‌ها، کادو دادن وسیله‌ای مانند کفش یا جوراب نوزاد به همسر است. بدون شک این قسمت از جشن‌های پیش از زایمان یکی از به ‌یاد ماندنی و قشنگ‌ترین لحظه‌های زندگی مشترک هر زوجی تبدیل خواهد شد.

جشن سیسمونی و چیدن وسایل عضو جدید خانواده

جشن سیسمونی یکی از جشن‌های پیش از زایمان محسوب می‌شود. در این جشن که معمولا با حضور خانم‌ها برگزار می‌شود، سیسمونی تهیه شده برای نوزاد را خواهید دید. همانطور که کیک و شیرینی عضو جدانشدنی جشن‌ها است این مراسم به‌خصوص نیز برای کامل شدن به کیک نوزادی یا همان کیک تولد نوزاد نیاز دارد. کیک‌هایی با طرح کودکانه یا به شکل وسایل نوزاد که حس شیرینی را به هر کسی القا می‌کند. نکته مهمی که وجود دارد این است که مهمان‌ها باید با دست پر در مهمانی حاضر شده و برای مادر و نوزاد هدیه‌ای به همراه آورده باشند.

جشن چیدن سیسمونی نوزاد

ثبت لحظه‌های بی‌نظیر مادر شدن با عکاسی بارداری در آتلیه

گرفتن عکس آتلیه‌ای بارداری و برگزاری جشن بعد از آن، یکی از عجیب‌ترین رسم‌های پیش از زایمان است که به‌تازگی جای خود را بین خانوادههای ایرانی باز کرده است. معمولا پدر و مادر با گرفتن عکس‌های متعدد با لباس‌های مختلف، لحظات شیرین انتظار برای به دنیا آمدن فرزند دلبندشان را برای همیشه ثبت می‌کنند.

معمولا در عکس بارداری از وسایل اتاق و لوازم شخصی نوزاد هم استفاده می‌کنند. یکی از ایده‌های جذابی که برای زیباتر شدن عکس بارداری می‌توان به کار برد استفاده از کیک مدل عروسکی، کودکانه یا فانتزی در عکس‌ها است. می‌توانید میزی زیبا و بزرگ پر از وسایل رنگی و خوراکی‌های جذاب آماده کرده و خاطرات آن را برای همیشه ثبت کنید. استفاده از عکس سونوگرافی در ژست‌های بارداری و حضور فرزندان دیگر خانواده در عکس می‌تواند ایده‌های زیبا و جالبی برای عکس بارداری باشد.

گرفتن تصاویر بارداری در آتلیه پیش از زایمان

جشن تعیین جنسیت؛ لذت فهمیدن دختر یا پسردار شدن

جشن تعیین جنسیت هم مانند سایر جشن‌های پیش از زایمان، یک جشن لوکس و آنچنانی است. در این جشن علاوه‌بر پدر و مادر نوزاد تعداد زیادی از دوستان، اقوام و نزدیکان پدر و مادر نوزاد حضور دارند. جشن تعیین جنسیت به این شکل شروع می‌شود که پدر و مادر از جنسیت فرزند در راه خود خبر ندارند و یکی از افراد نزدیک و مورد اعتماد، جواب سونوگرافی را تحویل می‌گیرد.

شخصی که از جنسیت جنین آگاه شده باید وسایل و تزییناتی صورتی یا آبی رنگ را براساس جنسیت بچه تهیه کند. شاید بسیار دیده باشید که عده زیادی کیک‌هایی دو رنگ سفارش داده و رنگ خامه درون کیک بنا به جنسیت بچه صورتی یا آبی است. پس از برش کیک و براساس رنگ مواد داخل کیک، جنسیت بچه مشخص شده و شور و شوقی وصف ناپذیر وجود همه را فرا می‌گیرد.

اگر دوست دارید درباره جشن تعیین جنسیت و جزییات کامل آن بیشتر بدانید می‌توانید مقاله جشن تعیین جنسیت چیست؟ را مطالعه کنید.

معرفی جشن تعیین جنسیت و جزییات آن

نشان دادن ذوق پدرانه با تزیین اتاق مادر و نوزاد

تزیین اتاق زایمان و خرید وسایل و لوازم تزیینی برای آن، یکی دیگر از اقدامات جذاب پیش از زایمان محسوب می‌شود. مردانی که برای اولین بار پدر می‌شوند شور و شوق بسیار زیادی دارند که به هرشکلی تلاش می‌کنند آن را به همه علی‌الخصوص همسر خود نشان دهند. معمولا آقایان، اتاق مادر و نوزاد را پر از گل، بادکنک، ریسه‌های رنگی و عروسک کرده و سعی می‌کنند فضای شاد و کودکانه‌ای را ایجاد کنند. این کار علاوه‌بر ذوق پدر شدن، سلیقه یک مرد را نیز به بقیه نشان می‌دهد.

تزیین اتاق نوزاد و برگزاری جشن پیش از زایمان

جشن‌‌های پیش از زایمان و اشتیاق برای ورود یک عضو جدید به خانواده

بدون شک حس مادر شدن برای خانم‌ها حسی فوق‌العاده و شگفت انگیز است. به‌خصوص برای کسانی که برای اولین بار مادر می‌شوند، بزرگ کردن میوه عشق زندگی در وجود خود، حس ناب و کم‌یابی به آن‌ها می‌دهد. خانواده‌ها نیز به مناسبت ورود یک فرشته کوچک ذوق زیادی دارند و دوست دارند که شور و شعف خود را با دیگران تقسیم کنند. به همین دلیل جشن‌های متعددی از اطلاع دادن خبر بارداری تا جشن تعیین جنسیت برای ورود فرد جدید به خانواده برگزار می‌شود.

از آ‌ن جایی که هیچ جشنی بدون کیک و شیرینی کامل نمی‌شود، برای این جشن‌ها کیک‌هایی با تم مخصوص و کودکانه سفارش داده می‌شود. کوکی‌هایی به شکل وسایل نوزاد، کیک با تم و تزیینات جذاب کودکانه از جمله جزییاتی است که برای جشن‌های پیش از زایمان از قلم نمی‌افتند.

معرفی جشن‌های پیش از زایمان و جزییات آن‌ها

شما می‌توانید برای جشن‌های خود انواع کیک را با تزیینات، رنگ و وزن دلخواه از ما بخواهید. همچنین اگر تجربه‌ای برای برگزاری جشن تعیین جنسیت یا جشن‌های پیش از زایمان دارید خوشحال می‌شویم که آن‌ها را در قسمت نظرات برای ما کامنت کنید.

پیشنهادات ویژه کیک ویترین

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک