اهدای هدایا در جشن تکلیف پسرانه

ایده های جذاب برای جشن تکلیف پسرانه در منزل

آیا به دنبال ایده برای برگزاری جشن تکلیف پسرانه در منزل هستید؟ شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای برگزاری جشن تکلیف استفاده کنید که مراسم‌های خانوادگی یکی از این روش‌ها است. ما برای راهنمایی والدین در برگزاری این جشن، در ادامه مقاله به ایده‌هایی پرداختیم که می‌توانند این مراسم را به‌خوبی در منزل اجرا کنند؛ تا آخر این مطلب همراه “کیک ویترین” باشید.

روش‌های برگزاری جشن تکلیف پسرانه؛ چگونه مراسم را اجرا کنید؟

درگذشته و زمانی که کرونا نبود، اکثر دانش‌آموزان و والدین جشن تکلیف پسران خود را در مدارس برگزار می‌کردند. امروزه به‌دلیل شرایط سختی که در کشور حاکم است ، این مراسم در جمع‌های خانوادگی و کوچک برگزار می‌شود تا سلامت نوجوانان به‌خطر نیفتد. همچنین نمی‌توان این مراسم مهم را کنار گذاشته و برای پسرانی که منتظر رسیدن به سن بلوغ هستند، جشن تکلیف نگرفت.

روش‌های جایگزین خوبی برای برگزاری جشن تکلیف در کرونا وجود دارد. این مراسم را می‌توان به‌صورت خانوادگی و با تهیه هدیه و کیک برای جشن تکلیف پسرانه اجرا کرد؛ همچنین برخی مدارس جشن تکلیف را به‌صورت مجازی نیز برگزار می‌کنند تا به وظیفه خود در قبال دانش‌آموزان عمل کرده باشند.

ساخت کلیپ جشن تکلیف و گرفتن عکس‌های خاطره‌انگیز

یکی از کارهای جذابی که میتوان در جشن تکلیف پسرانه انجام داد، عکاسی و فیلم برداری است. احتمالاً تا چند سال آینده این فیلم ها و عکس ها خاطره انگیز شده و میتوانید از آن ها استفاده کنید.

نماز خواندن پسری که تازه به سن تکلیف رسیده است

شما می‌توانید از فرزند خود بخواهید تا چند مورد از وظایف شرعی خودش را در جشن اجرا کند، سپس می‌توانید از کارهایی که انجام می‌دهد فیلم و عکس تهیه کرده و نگه‌دارید؛ حتی این فایل‌ها می‌توانند از نوع آموزشی بوده و در هنگام اجرای وظایف دینی، نکاتی نیز در کلیپ گفته شود.

ازجمله کارهایی که فرزند شما بایستی در هنگام ساخت کلیپ انجام دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرآن خواندن بر روی سجاده
  • راز و نیاز با خداوند در پایان نماز
  • خواندن شعر در رابطه با احکام شرعی
  • فیلم‌برداری و گرفتن عکس از نماز خواندن
  • سوال پرسیدن در رابطه با احساسات فرزند از سن تکلیف و فیلم گرفتن از پاسخ او

پس از گرفتن فیلم از وظایف شرعی پسرتان، می‌توانید از او بخواهید که در کنار کیک جشن تکلیف خود ایستاده و عکس‌های زیبایی نیز از این حالت تهیه کنید. اگر نیازمند به تهیه کیک‌های با کیفیت برای مراسم جشن تکلیف هستید می‌توانید به صفحه کیک تولد پسرانه مراجعه کرده و طرح‌های متنوعی از این شیرینی‌های خوشمزه را سفارش دهید.

اجرای مسابقه برای جشن تکلیف؛ برای مکلّف‌ها سرگرمی ویژه ایجاد کنید

جشن تکلیف نباید فقط شامل تهیه فیلم و عکس یا خوردن کیک و تنقلات باشد؛ در این مراسم بایستی سرگرمی‌هایی را مانند مسابقه برای فرزندان ایجاد کنید تا مراسم کمی هیجان‌انگیزتر از حالت عادی شود. همچنین پس از پایان مسابقات نیز می‌توانید جوایزی را به بچه‌ها اهداء کنید.

قرآن خواندن یک پسر در مسابقه قرآن

البته مسابقات را زمانی می‌توانید برگزار نمایید که چند نفر از دوستان و هم‌کلاس‌های فرزند خود را به جشن دعوت کرده باشید. برای انجام این رقابت چالش‌برانگیز می‌توانید از نوجوانان سؤالاتی را درباره احکام دینی بپرسید یا یک مسابقه حفظ قرآن بین بچه‌ها برگزار نمایید؛ کشیدن نقاشی با موضوع جشن تکلیف نیز می‌تواند ایده جذابی باشد تا مکلّف‌ها با یکدیگر به رقابت بپردازند.

ایده هدیه جشن تکلیف پسرانه؛ چه کادوئی بخریم؟

هیچ جشنی بدون هدیه، جشن نمی‌شود! سعی کنید یک کادوی ارزشمند برای فرزندان مکلف خود تهیه کنید تا بهترین روزی که می‌توانند در 15 سالگی تجربه کنند را داشته باشند. هدیه‌های معنوی مانند سجاده، قرآن، کتاب و دیگر موارد می‌توانند برای این شکل از مراسم‌ها مناسب باشند؛ البته خیلی بهتر می‌شود که این هدایا را در کنار وسایلی بخرید که مکلّف آرزوی داشتن آن‌ها را دارد.

به‌عنوان مثال در صورتی که فرزند شما، علاقه زیادی به دوچرخه دارد، می‌توانید در کنار اهدا قرآن، یک دوچرخه نیز برای او خریداری نمایید. به این صورت قطعاً پسر شما انگیزه زیادی برای انجام وظایف شرعی خود پیدا می‌کند.

ایده پذیرایی جشن تکلیف در منزل؛ چه خوردنی‌هایی بدهید؟

جذاب‌ترین بخشی مراسم‌ها برای نوجوانان پسر، بخش پذیرایی کیک، میوه و خوراکی‌ها است. در صورتی که جشن را به‌صورت یک مهمانی خانوادگی ایجاد کردید، می‌توانید در این مراسم از انواع مختلف دسر و میوه استفاده نمایید. همچنین پذیرایی وعده‌های ناهار یا عصرانه می‌تواند ایده خوبی برای لذت‌بخش‌تر کردن جشن باشد.

گروهی از پسران مکلف با کیک خامه‌ای سفید و آبی

شما می‌توانید از انواع دسرهای محبوب مانند ژله، فینگرفود، تات، شیرینی‌های رژیمی در جشن تکلیف فرزند خود استفاده کنید. همچنین برای تهیه کیک‌های خوشمزه که از کیفیت خوبی نیز برخوردار باشد، می‌توانید به صفحه کیک تولد پسرانه نوجوان مراجعه کرده و طرح دلخواه خود را سفارش دهید.

کیک جشن تکلیف پسرانه را از کجا تهیه کنیم؟

اصولاً اکثر جشن‌هایی که گرفته می‌شوند شامل یک کیک پذیرایی هستند. کیک‌ها جزو اصلی‌ترین عناصر یک مراسم به‌حساب می‌آیند و بایستی قطعاً از کیفیت و مواد اولیه بسیار خوبی برخوردار باشند.

مجموعه “کیک ویترین” با استفاده از تجهیزاتی که دارد قادر است تا کیک‌هایی را تولید کند که طعم آن‌ها می‌توانند خوشمزه‌ترین بخش جشن تکلیف فرزند شما باشد. همچنین در کنار کیک نیز می‌توان از انواع شیرینی‌های خشک و فینگرفود استفاده کرد تا لذت جشن را دو برابر کنید. “کیک ویترین” می‌تواند این خوراکی‌ها را نیز برای شما تهیه و در سریع‌ترین زمان آماده کند.

کافی است تا با مراجعه به صفحه خرید کیک اینترنتی فقط یک‌بار از محصولات مجموعه ما استفاده کنید تا در تمامی جشن‌های خود، همراه وفادار ما شوید.

جشن تکلیف فرزند خود را به بهترین روش برگزار کنید

برای برگزاری جشن تکلیف بایستی ایده‌های جذابی داشته باشید تا بتوانید یک خاطره شیرین و به‌یادماندنی برای فرزند نوجوان خود ایجاد کنید. قطعاً اگر این مراسم را در خانه برگزار کنید، دست شما در تزئینات، تهیه هدیه و خوراکی‌های مختلف بازتر است.

شما می‌توانید برای برگزاری یک جشن تکلیف پسرانه در منزل، از انواع میوه و دسر بهره برده و همچنین یک کیک با طرح مربوط به جشن تکلیف تهیه نمایید. همچنین برگزاری یک مسابقه بین فرزند و دوستان او می‌تواند جشن را تبدیل به یک چالش هیجان‌انگیز بکند. در پایان جشن با اهداء کردن هدایای ارزشمند به فرزند خود قطعاً می‌توانید انرژی و انگیزه او را برای به‌جا آوردن دستورات خداوند بیشتر کنید.

برای تهیه کیک و خوراکی‌های جشن تکلیف می‌توانید در زمان مناسب با شماره 02166567515 تماس گرفته و خوشمزه‎ترین نوع کیک را در سریع‌ترین زمان در تهران تحویل بگیرید.

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک