جشن تعیین جنسیت چیست

جشن تعیین جنسیت چیست؟ به همه بگویید منتظر دختر هستید یا پسر

اعلام خبر درباره اینکه قرار است یک خانواده یا زوج جوان صاحب فرزند شوند یکی از هیجان‌انگیزترین خبرها در هر خانواده‌ای است. بعد از خبر بارداری مهم‌ترین موضوع اطلاع از جنسیت مهمان در راه است. به جز پدر و مادر باقی اعضای فامیل هم منتظر هستند که بدانند، نوزاد دختر است یا پسر.

فکر می‌کنید بهترین کار برای اطلاع‌رسانی درباره جنسیت بچه چیست؟ اگر می‌خواهید متفاوت‌تر از همیشه به دیگران اعلام کنید فرزندتان دختر است یا پسر،‌ پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله از کیک ویترین را از دست ندهید. می‌خواهیم در این مطلب بگوییم جشن تعیین جنسیت چیست و چگونه برگزار می‌شود.

برنامه‌ریزی برای جشن تعیین جنسیت بچه

یک تاریخچه کوتاه درباره جشن تعیین جنسیت بچه

شاید بپرسید جشن تعیین جنسیت چیست؟ در سال‌های اخیر در کشورهای خارجی و ایران با برگزاری یک جشن خودمانی یا باشکوه به همه اعضای فامیل جنسیت فرزند را اعلام می‌کنند. در جشن تعیین جنسیت بچه هم مانند جشن‌های تولد مراسم به شادی و پذیرایی با کیک، تنقلات و غذاهای سبک می‌گذرد. خرید بادکنک، انتخاب تم مهمانی، سفارش و خرید کیک تعیین جنسیت از مهم‌ترین تدارکات این جشن به شمار می‌رود.

جشن تعیین جنسیت ساده

بهترین روش برای سورپرایز کردن پدر و مادر

شاید جالب باشد که بدانید در بیشتر خانواده‌ها که قرار است جشن تعیین جنسیت بچه برگزار شود حتی پدر و مادر هم از جنسیت فرزندشان اطلاعی ندارند. فقط یکی از افراد خانواده می‌داند فرزند از راه نرسیده دختر است یا پسر و تصمیم می‌گیرد که این موضوع را با سورپرایز کردن پدر و مادر به دیگران هم اعلام کند. برای سورپرایز کردن پدر و مادر راه‌های زیادی وجود دارد. قبل از انتخاب روش اعلام جنسیت باید از رنگ‌ها برای نشان دادن جنسیت کودک کمک بگیرید. رنگ‌های ملایمی مانند صورتی را برای دخترها و رنگ‌های شاد مانند آبی را برای پسرها انتخاب می‌کنند.

برای اینکه پدر و مادر کودک را سورپرایز کنید می‌توانید یک جعبه بزرگ کادو را با وسایل صورتی یا آبی کودکانه پر کنید و به آن‌ها هدیه دهید. حتی می‌توانید از بادکنک‌های هلیومی آبی یا صورتی را هم در یک جعبه بسیار بزرگ پر کنید تا به محض باز کردن در جعبه بادکنک‌ها به پرواز درآیند. جشن‌های به دنیا آمدن فرزند آنقدر جذاب و هیجان‌انگیز است که راه‌های بسیاری برای آن وجود دارد. برای تعیین جنسیت هم می‌توانید مانند خرید کیک نوزاد تازه متولد شده یک کیک تعیین جنسیت با رنگ مورد نظر سفارش دهید و اعضای خانواده را سورپرایز کنید.

جشن تعیین جنسیت بچه ایرانی

مراسم تعیین جنسیت را کجا برگزار کنیم؟

جشن تعیین جنسیت کودک را می‌توانید در خانه یا حتی باغ و رستوران برگزار کنید. اما آزادی عمل شما در خانه یا باغ بیشتر است. در خانه می‌توانید با تزیین‌های مختلف فضا را شادتر و به‌یادماندنی‌تر آماده کنید. اگر هم قصد دارید مراسم تعیین جنسیت را در باغ برپا کنید بهتر است ایده‌های خلاقانه‌ای داشته باشید. مثلا می‌توانید با نورپردازی‌های آبی یا صورتی جنسیت بچه را اعلام کنید. فشفشه‌های رنگی صورتی و آبی هم ایده بسیار جالبی است که بعد از روشن شدن آن‌ها جنسیت بچه به همه اعلام می‌شود.

در مراسم باغ هم می‌توانید یک کیک بزرگ سفارش دهید. دیزاین کیک‌ها به خوبی نشان دهنده جنسیت فرزند است. مانند مراسم تولد که برای دخترها کیک تولد عروسکی سفارش می‌دهند و برای پسرها کیک‌هایی شبیه به ماشین و اسباب‌بازی، کیک تعیین جنسیت هم می‌تواند نمادهای دخترانه و پسرانه جالبی داشته باشد.

جشن تعیین جنسیت ساده

از مهمان‌ها برای تعیین جنسیت مهمانی که در راه است کمک بخواهید

برای اینکه هیجان جشن تعیین جنسیت فرزند را بیشتر کنید می‌توانید از مهمان‌ها کمک بخواهید. یکی از بازی‌های جالب استفاده از گل سینه است. از آن‌ها بخواهید با توجه به حدسی که می‌زنند یک گل سینه به رنگ آبی یا صورتی روی لباس خود نصب کنند.

یکی دیگر از کارهای جالبی برای سورپرایز کردن پدر و مادر و مهمان‌ها استفاده از پیناتا است. پیناتا وسیله‌ای است که با کشیدن آن کاغذهای رنگی با توجه به جنسیت کودک در فضا پخش می‌شود و انتظارها به پایان می‌رسد. مهم‌ترین نکته در مراسم تعیین جنسیت کودک، ساختن لحظه‌های شاد و خاطره‌انگیز است. برای کامل شدن جشن، سفارش کیک تولد دخترانه یا پسرانه و شیرین کردن لحظه‌های جشن است.

جشن تعیین جنسیت جنین چیست

برنامه‌های جذاب برای اعلام جنسیت بچه به دیگران

یک ایده جالب دیگر برای اعلام تعیین جنسیت کودک استفاده از کودکان خردسال است. چه لحظه‌ای قشنگ‌تر از اینکه جنسیت یک کودک را هم‌جنسان خود او اعلام کنند. برای اینکار می‌توانید از دختر یا پسرهای کوچک اقوام و آشنایان بخواهید برای اعلام جنسیت بچه با یکدیگر با لباس‌های آبی یا صورتی وارد مراسم شوند. مثلا اگر فرزندتان پسر است همه پسرها با لباس‌های آبی با هم وارد مراسم شوند و به این ترتیب جنسیت بچه را به همه اعلام می‌کنید.

کیک جشن تعیین جنسیت، بهترین وسیله پذیرایی از مهمان‌ها

در جشن تعیین جنسیت از مهمان‌ها چگونه پذیرایی کنیم؟

بعد از معرفی راه‌های مختلف برای برگزاری مهمانی تعیین جنسیت نوزاد باید برای پذیرایی از مهمان‌ها هم برنامه‌ریزی کنید.  علاوه‌بر کیک، می‌توانید از تنقلات، میوه و غذاهای سبک از مهمان‌ها پذیرایی کنید. ظروف پذیرایی را هم اگر هماهنگ با همان رنگ‌های صورتی و آبی انتخاب کنید به زیباتر شدن مراسم کمک کرده‌اید.

خرید کیک تعیین جنسیت از کیک ویترین

کیک تعیین جنسیت را خیلی خاص و رویایی سفارش دهید، همه چیز را به کیک ویترین بسپارید

در همه جشن‌ها کیک‌ها نقش موثری دارند که تکمیل کننده مراسم هستند. کیک تعیین جنسیت را می‌توانید با توجه به جنسیت نوزاد با همان رنگ‌ها سفارش دهید. تزیین داخل کیک با خامه‌های صورتی یا آبی هم یکی از دیزاین‌های پرطرفدار برای سفارش کیک تعیین جنسیت ایرانی است. اگر تجربه‌ای در زمینه برگزاری جشن تعیین جنسیت دارید در پایین همین صفحه با ما و خوانندگان کیک ویترین به اشتراک بگذارید.

پیشنهادات ویژه کیک ویترین

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک