تزیین سفره هفت سین با ایده جدید

تزیین سفره هفت سین با ناب‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌ها

چیدن سفره هفت ‌سین یکی از رسومی است که ایرانیان برای لحظه تحویل سال به ‌هیچ ‌وجه آن را فراموش نمی‌کنند. مهم‌ترین دغدغه‌ ایرانیان با نزدیک شدن به لحظه تحویل سال، چیدن سفره هفت سینی زیباتر و جذاب‌تر نسبت به سال‌های‌ گذشته است. ما در این مطلب می‌خواهیم ایده‌هایی جذاب برای چیدن سفره هفت‌سین را به شما معرفی کنیم تا سفره شما از هر نظر عالی و بی‌نقص باشد.

تزیین سفره هفت سین با حباب‌های شیشه‌ای

یکی از جدیدترین تزییناتی که برای سفره هفت سین می‌توان استفاده کرد استفاده از ظروف و به ویژه حباب‌های شیشه‌ای است. حباب‌های شیشه‌ای شفاف هستند و محتویات داخل آن‌ها را می‌توان به‌راحتی مشاهده کرد. بهتر است برای سرکه و سمنو از حباب شیشه‌ای استفاده نکنید و آن‌ها را در ظرف‌های شیشه‌ای و شفاف جداگانه در کنار سبزه و قرآن قرار دهید.

معمولا حباب شیشه‌ای و ریسه آن وزن زیادی را نمی‌تواند تحمل کند. بنابراین سعی کنید این ظروف را بیش از حد سنگین نکنید. برای چیدمان منظم‌تر ابتدا حباب‌ها را از سقف، کابینت یا سقف کاذب آویزان کنید و سپس وسایل سفره هفت سین را با دقت داخل آن‌ها قرار دهید.

روش‌هایی جذاب برای چیدن سفره هفت سین مدرن

شیرینی و کیک سفره هفت سین را خودتان آماده کنید

هر جا که سخن از مهمانی است نام شیرینی به‌خوبی می‌درخشد. دست به کار شوید و شیرینی‌های عید خود را آماده کنید. شیرینی‌های خشک مانند گردویی، کشمشی، آلمانی و نخودچی گزینه‌های مناسبی هستند که می‌توانید به سرعت آ‌ن‌ها را آماده کنید.

اگر دوست دارید خلاقیت بیشتری داشت باشید شکلات و کوکی‌هایی با تم هفت سین آماده کرده و در سفره هفت سین قرار دهید. اگر شما هم روزهای قبل از تحویل سال وقت کافی ندارید می‌توانید با سفارش کیک و شیرینی با طرح دلخواه، زیبایی سفره هفت سین خود را چند برابر کنید.

خرید کیک برای عید

با طالع بینی چینی، حیوان سال را پیدا کنید!

هر سال در طالع بینی چینی با اسم یک حیوان نام‌گذاری می‌شود. برای مثال شاید دیده باشید در سال‌هایی که نماد آن‌ها موش است، مغازه‌ها پر از وسایل هفت سین با تزیین موش می‌شوند. می‌توانید کیکی با تزیین حیوان هر سال که جدیدترین  مدل کیک عید نوروز  هرسال محسوب می‌شود را خریداری کنید. اگر دوست دارید که طبق طالع بینی چینی، سفره هفت سین خود را بچینید از عروسک، استیکر، کاسه، ظرف، پارچه، مجسمه و شمع‌های فانتزی به شکل حیوان سال استفاده کنید.

 

چیدن سفره هفت سینی خاص با شمع عطری و ریسه‌های چراغ‌دار

روشن کردن شمع‌های ساده و عطری سفره هفت سین زیبایی وصف ناپذیری به سفره هفت سین شما خواهد داد. می‌توانید شمع‌هایی کوچک یا بزرگ، ساده یا عطری تهیه کنید و با استفاده از شمع‌دان‌های پایه‌دار آن‌ها را در سفره هفت سین خود قرار دهید. استفاده از ریسه‌های LED  دار، روشن و رد کردن آن‌ها بین وسایل سفره هفت سین، جلوه بیشتری به سفره خواهد داد. اگر تازه عروس هستید می‌توانید با قرار دادن شمع، ریسه و گل طبیعی در کنار کیک سفره هفت سین خود آماده کنید. برای خرید انواع کیک از کیک سفره هفت سین تا کیک عروسی شیک کافی است با ما تماس بگیرید تا مدل مورد نظر خود را سفارش دهید.

با استفاده از گل طبیعی و مصنوعی، هفت سینی رویایی بچینید

بسیاری از خانم‌های خوش‌سلیقه دوست دارند سفره‌ای که می‌چینند فانتزی و خاص باشد. استفاده از گل‌های طبیعی یا مصنوعی با هر رنگی می‌تواند یک سفره خاص برای شما بسازد. می‌توانید در کنار گل سنبل از دسته گل طبیعی یا گلدان طبیعی دیگری  استفاده کنید. استفاده از یک دسته کوچک گندم که نماد روزی و برکت هم هست جذابیت سفره شما را دو چندان خواهد کرد. همچنین برای زیبا و جذاب‌تر شدن سفره هفت سین می‌توانید یک کیک فوندانت فانتزی با تزیین گل طبیعی یا مصنوعی سفارش داده و بعد از تحویل شدن سال آن را میل کنید.

 

سفره هفت سین سنتی که شما را به یاد خانه مادر بزرگ می‌اندازد

کوچک‌تر که بودیم لحظه تحویل سال را در خانه مادربزرگ جشن می‌گرفتیم. کاسه‌های لعابی آبی رنگ در کنار آینه چوبی قدیمی از ویژگی‌های خاص سفره‌ هفت سینی بود که مادربزرگ می‌چید. پارچه‌ای گلدار یا از جنس ترمه به رنگ نارنجی یا قرمز پهن می‌شد و وسایل سفره هفت سین روی آن قرار می‌گرفت.

اگر دوست دارید سفره‌ای سنتی به یاد دوران کودکی خود بچینید استفاده از ظروف گل‌دار و سفالی را فراموش نکنید. قرآن‌های قدیمی، وسایل چوبی و آنتیک می‌تواند به‌راحتی، حال و هوای سنتی را برای سفره شما ایجاد کند. همچنین ترمه یا پارچه‌های قدیمی می‌توانند رنگ و لعاب خاصی به سفره هفت سین شما بدهند؛ از آن‌ها غافل نشوید.

در کنار این سفره زیبا می‌توانید رسم پذیرایی مادربزرگ‌ها را نیز حفظ کنید و با سفارش دسر خوشمزه شیرین‌خاطره ابتدای سال را بسازید.

ایده‌هایی جذاب و خلاقانه برای چیدن زیباترین سفره هفت سین

شما می‌توانید در کیک ویترین، بهترین و زیباترین کیک‌های مناسبتی مانند کیک عید نوروز را با طرح و وزن دلخواه خود سفارش دهید. ما در مجالس و مهمانی‌ها همیشه کنار شما خواهیم بود. در نهایت خوشحال می‌شویم اگر ایده یا نظری درباره چیدن سفره هفت سین دارید در قسمت نظرات آن را برای ما کامنت کنید.

پیشنهادات ویژه کیک ویترین

نظرات کاربران

اینستاگرام تماس با ما
اینستاگرام سفارش تلفنی کیک